Centrum reklamy

Dovolená v Severní Dalmácii

by on Čer.14, 2015, under Cestování

Chorvatsko patří mezi nejvyhledávanější destinace pro letní dovolenou českých turistů. Chystáte se i vy letos vyrazit za sluncem právě na pobřeží Chorvatska? Pak se vám možná bude hodit několik informací o jedné ze zdejších přímořských oblastí. Je jí Severní Dalmácie, která se nachází (jak již název napovídá) v severní části chorvatského pobřeží.

Výhodou dovolené v Severní Dalmácii je fakt, že se sem dopravíte rychleji, než například do jižních letovisek a navíc se tato oblast pyšní okouzlující krajinou s čistým mořem a hezkými plážemi. Nachází se zde také celá řada ostrovů a souostroví Kornati, které je národním parkem. Zájezdy do Chorvatska jsou velmi oblíbené, zejména pak zájezdy do Severní Dalmácie. Ideální volbou pro dovolenou v Chorvatsku jsou zájezdy s vlastní dopravou, díky nimž můžete značně snížit své náklady!

Příjemná odpočinková dovolená v Chorvatsku

Severní Dalmácie je charakteristická svými menšími turistickými letovisky a příjemnou atmosférou, kterou jistě ocení zejména rodiny s dětmi. Čisté pláže, výborné podmínky pro vodní sporty, pestrá nabídka ubytování v hotelích, penzionech i apartmánech a výborná chorvatská kuchyně vytvářejí ideální prostředí pro vaši spokojenou dovolenou. Navíc si zde přijdou na své milovníci kultury a historie, kteří se mohou vydat objevovat kouzlo zdejších měst, ale zkrátka nepřijdou ani milovníci přírody – ti se mohou vydat například na ostrov Pag nebo navštívit okouzlující Kornati.

Načerpejte nové síly a dopřejte si alespoň týden naprostého odpočinku. Nechte všechny starosti všedních dní doma a věnujte se chvíli jen sami sobě. Užijte si teplo slunečních paprsků, šumění moře, míchané koktejly na pláži, netradičních kulinářské speciality a zajímavé výlety! Dovolenou potřebuje čas od času každý, tak proč si ji nedopřát v teple u moře? Severní Dalmácii si jistě na první pohled zamilujete.


Leave a Reply