Centrum reklamy

Last minute dovolená ve Španělsku

by on Čvc.28, 2015, under Cestování

Stále nemáte jasno, kam se vydat na letní dovolenou? Rádi byste se vydali do míst, kde jste ještě nebyli? Chtěli byste si užít prosluněné dny u moře a zároveň poznat nová města a místa s krásnými památkami? V tomto případě je jasnou volbou dovolená ve Španělsku! Neváhejte a vyberte si z pestré nabídky last minute zájezdů do Španělska. Prožijte společné chvíle se svou rodinou a přáteli na tomto krásném místě, které vás jistě okouzlí, a budete se sem rádi vracet.

Nejvhodnějším způsobem dopravy je jednoznačně letadlo. Na místě budete přibližně po 3 hodinách letu. Záleží na tom, které místo si zvolíte. Ve Španělsku na vás čeká opravdu skvělá dovolená. Užijete si krásných prosluněných dnů na pláži či u hotelového bazénu. Využít můžete buď služeb all inclusive s neomezenou konzumací nejrůznějších drinků nebo polopenze. Španělská kuchyně je rozmanitá a chutná. Mezi typické speciality patří paella, studená polévka gazpacho a řada dalších skvělých pokrmů nejrůznějších chutí a vůní.

Toulky Španělskem

Španělsko leží na Pyrenejském poloostrově. Sousedí s Portugalskem, Andorrou, Francií a s Gibraltarem. Z východu Španělsko omývá Středozemní moře a ze západu Atlantský oceán. Nejvyšší horou Španělska je se svou výškou 3718 m Pico de Teide na ostrově Tenerife. Hlavním městem je Madrid, které je třetí největší město Evropské unie. Mezi pamětihodnosti, které stojí za to navštívit, patří Královský palác, Královské divadlo, park Buen Retiro a řada dalších krásných památek. V Madridu má rovněž sídlo světoznámý fotbalový klub Real Madrid.

Druhým největším městem Španělska je Barcelona, která leží na pobřeží Středozemního moře. Proslavila se především, díky originálním stavbám architekta Antoni Gaudího. K jeho nejznámějším dílům patří Sagrada Familia, mohutná stavba s osmi vysoko čnějícími věžemi, která se stala nejvýraznějším bodem Barcelony. Mezi další města, která stojí za to navštívit, patří: Valencia, Sevilla, Málaga a další. Neváhejte a vydejte se na dovolenou do Španělska poznávat krásy této země se svou rodinou a blízkými.


Leave a Reply