Centrum reklamy

Pobyt po stopách Leoše Janáčka a Lišky Bystroušky

by on Srp.20, 2015, under Cestování

Už jste slyšeli o Lišce Bystroušce? Že ne? Liška Bystrouška a Leoš Janáček patří k hlavním patronům malebného městečka Hukvaldy, které se nachází v podhůří Beskyd. Městečko, nad kterým se tyčí slavná zřícenina hradu, je oblíbeným cílem turistů, kteří se zde těší z kvalitního ubytování a wellness služeb. Pokud byste se rádi vydali do Hukvald i vy, doporučuji navštívit stránky slevových portálů. Díky slevám na wellness pobyty se totiž můžete dostat na Hukvaldy za bezkonkurenční cenu a parádně si odpočinout pod beskydskými vrcholky

Zavítejte do domu nebo oblíbené restaurace slavného českého skladatele

Již při prvním pohledu na hradní vrch a okolní lesy pochopíte, proč se tato krajina stala inspirací pro vznik mnoha písní slavného českého skladatele Leoše Janáčka. Se jménem tohoto umělce se během vašeho pobytu na Hukvaldech, setkáte opravdu na každém kroku. Ve městě můžete navštívit jeho dům, školu, kterou navštěvoval, nebo zavítat do jeho oblíbené restaurace či na Babí horu, kde má svoji vlastní lavičku. Poté se můžete vydat na naučnou stezku, která vás zavede kolem památníku Lišky Bystroušky až k dalšímu oblíbenému místu Leoše Janáčka – hradu Hukvaldy.

Zříceniny hradu

Hrad Hukvaldy je jedním z největších hradů na Moravě a byl postaven ve 14. století německými hrabaty. Hrad, který pravděpodobně nikdo nikdy nedobyl, zasáhl bohužel v 18. století devastující požár, který z hradu udělal zříceniny. Prostory hradu jsou během roky dějištěm mnoha zajímavých akcí, jako jsou rytířské turnaje, pálení čarodějnic, vinobraní nebo další kulturní vystoupení. Hradní věž vám pak nabízí úchvatný pohled na panoramata Beskyd a Hukvaldskou oboru, kde se vesele pasou a pobíhají daňci a mufloni.

Hotel pod hradem s kvalitním wellness

V samotném centru Hukvald nalezneme i nově zrekonstruovaný Hotel Hukvaldy. Tento hotel je díky velmi výhodné pozici pár metrů od hradu hojně navštěvován, své hosty si umí patřičně hýčkat a během jejich pobytu jim poskytuje prvotřídní služby. Součástí hotelu je wellness centrum s bazénem a vířivkou, ve kterém si můžete parádně odpočinout po náročné procházce po hukvaldské krajině nebo místních památkách. Příjemné a klidné prostředí na vás rovněž čeká v hotelové restauraci s terasou.

Prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů od desítek prověřených cestovních kanceláří a dopřejte si zajímavou dovolenou v České republice.


1 Comment for this entry

Leave a Reply