Centrum reklamy

Relaxace v luxusu termálních lázní

by on Lis.18, 2014, under Cestování

Lázeňství a koupele jdou spolu ruku v ruce už dlouhou dobu. Zmínky o lázních najdeme už ve starém Egyptě před čtyřmi tisíci lety. Dále najdeme mnoho zmínek o lázeňství ve starověké Číně i Japonsku. Starověké Řecko a Řím jsou považovány za nějvětší rozšiřovatele, když ve 3. století našeho letopočtu vytvářeli komplexy bazénů, koupelí a lázní. Lázně byly původně spojeny pro obě pohlaví, časem se ale rozdělily. Vody dosahovaly až 50 stupňů celsia a lázeňsktví bylo považováno za způsob léčby. Dnes jen u nás najdeme 36 lázeňských míst.

Lázně se proslavily během mnoha návštěv významných lidí, kteří jezdili pravidelně na léčení a relaxaci. Patřili mezi ně například Chopin, Beethoven, Goethe, Van Gogh, Wagner a mnoho dalších. Voda je plná minerálů a látek, které příznivě působí na organismus, využívají se v mnoha odvětvích léčitelství, také proto do lázní cestuje mnoho lidí po operaci, na rehabilitace, preventivně proti vzniku nemocem, při vzniku zdravotních potíží, nebo také ženy, které nemohou otěhotnět.

Wellness procedury

Lázně můžeme navštívit také za cílem odpočinku a relaxace, sportu a objevováním nových míst. Při využití slevy na lázeňské pobyty ušetříme finance na další příjemné procedury. Wellness má širokou nabídku procedur, mezi které patří masáže, peelingové kůry, zábaly a koupele. Wellness procedury jsou také velmi příznivé na naše zdraví, to především svým fyzickým i psychickým vlivem. Tělo se při procedurách detoxikuje, zbavuje se nahromaděných škodlivin, uvolňují zablokované svaly, spánek je kvalitnější.

Jelikož lázně využívají přírodní léčby, dají se dělit do druhů lázní slatinných, bahenních, termálních, radonových, minerálních a nebo klimatických. Lázeňská města mají bohatou kulturu, sportovní možnosti, bohatou architekturu a historii. Relaxační pobyt spojuje luxusní ubytování, gurmánská jídla a také bohaté akce, do kterých se můžeme zapojit. Slevy na pobyty v termálech jsou také výborným dárkem pro rodinu či přátelé ke každé příležitosti.


1 Comment for this entry

Leave a Reply