Centrum reklamy

Toulky rakoskými Alpami

by on Říj.01, 2015, under Cestování

Jelikož stále tvrdě pracujeme, jedna dovolená ročně nestačí. Léto je krátké a člověk potřebuje odpočívat pořád. V zimě se buď můžete sbalit a odletět do teplých krajin nebo využít toho, že je zima a vzít rodinu na hory. Takové milé zimní středisko s kopci, restauracemi a wellness zabaví každého a jelikož u nás moc kopců nad 1500 m.n.m. není, a to znamená i skoro žádný sníh, většina lidí míří na zimní dovolenou do nedalekých rakouských Alp.

Když už jsme tedy rozhodnutí vyrazit, chceme, aby to stálo za to. Přiznejme si však, že všechna lyžařská střediska světa jsou si velmi podobná. Jsou v kopci, mezi horama, většinou pokrytá sněhem, sem tam nějaký vlek, poma nebo sedačková lanovka, hospůdka, hudba, kupa lyžařů a azuro. Je těžké vybrat si jedinečné středisko, protože svým způsobem je jedinečné každé, a tak samo žádné. Proto, aby mělo místo vaší zimní dovolené alespoň nějaké nej, jsem si pro Vás připravila přinejmenším to největší a doufám, že se vám bude líbit.

SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental

Vzdálenost autem z Olomouce do Prahy. To je 280 km a to je taky délka sjezdovek v největším lyžařském středisku Rakouska SkiWelt Wilder Kaiser. Leží v srdci Kitzbühelských Alp (Tyrolsko, Salcbursko) a vzniklo spojením dvanácti menších areálů, jejichž vleková a sjezdovková síť tvoří tento nezaměnitelný komplex. Až devadesát plně funkčních lanovek a vleků vám ochotně a bez řečí pomůže do pohádkově upravených kopců, na široké sjezdovky a po těžkém dni, či hodinách, na nohou, můžete energii doplnit v jedné z až osmdesáti hospůdek a restaurací, nasycených vůni teplého jídla, horké čokolády a čaje. Neztraťte se!

Ale stejně jako se vy, díky perfektnímu značení, neztratíte v spleti sjezdovek, propojek a spojovaček, tak se ani méně zkušení lyžaři, děti či snowborďáci mezi ostatními lyžaři neztratí. Kopce jsou tu řídce zalesněné a upravené pro každého. Od modrých sjezdovek k černým, od dokonalého koberce k boulím, přes přehledný povrch po skokánky. Každý si najde to svoje. Příroda taky hraje do karet, poskromnu stromů tvoří dojem skoro nekonečné až mimozemské krajiny s nekonečnými možnostmi a i za nepříznivého počasí je dokonale přehledná. Tato oblast skrývá i spousty individuálních výhod a překvapení, ty ale musíte objevit sami. Užijte si dovolenou na horách, vyjeďte na dovolenou do rakouských Alp a zážitek máte zaručen! Lyžování v Rakousku je skvělý zážitek pro celou rodinu!


Leave a Reply