Centrum reklamy

Vinobraní – slavnost sklizně vinné révy

by on Říj.12, 2014, under Cestování

Jste milovníky vína? Máte rádi zábavu a baví vás poznávat nová místa? Pokud víte, že tohle je to co vás uspokojuje a naplňuje, tak jistě víte, že vrcholem vinařských událostí je vinobraní. Vinobraní je slavnost sklizně vinné révy a je pořádáno zpravidla v podzimních měsících. Vinobraní se koná ve všech větších městech s vinařskou tradicí a historií. Společenská událost je spojena s doprovodným kulturním programem a degustací vína a burčáku.

Je pravdou, že mezi turisty bývá o tuto událost velký zájem a každoročně se počet účastníků zvyšuje. Oblíbené vinařské oblasti jsou dosti vyhledávané a hotelová zařízení jsou brzy obsazená. Proto je vhodné si včas zjistit přesný termín konání vinobraní v konkrétní oblasti a zarezervovat si s dostatečným předstihem ubytování. Nabídka na vinařské pobyty se slevou je dostupná na www.NewGo.cz, kde si můžete vybrat z široké nabídky ubytování v konkrétním městě nebo v blízkém okolí.

Vinobraní bývá zpravidla podzimní, víkendovou záležitostí, kdy se událost zahajuje v pátečních odpoledních hodinách a pokračuje skrz celý sobotní den až do nedělního poledne. Centra vinařských měst se proměňují v tržnici, kde se v řadě stánků ochutnávají vína a burčák, vedle zase místní gastronomické speciality. Program je doprovázen hudební scénou českých i slovenských hvězd a pro děti je připravena řada her, soutěží a atrakcí.

Oblíbená místa vinobraní

Jedno z nejvyhledávanějších a nejžádanějších je Pavlovské vinobraní, které se koná v Mikulově vždy druhý zářijový víkend. Zajímavostí místního programu je Mistroství České republiky v rozeznávání vůní ve víně. Znojemské historické vinobraní láká do svého města nespočet návštěvníků nejen za vínem a burčákem, ale také za vyhlášeným, bohatým doprovodným programem. Největší oslava vína a burčáku v severních Čechách se tradičně uskuteční v královském městě Litoměřice. Program je obohacen o rytířské souboje, ohňové kejkle, tanec, zpěv a další. Zajímavostí je soutěž o nechutnější burčák. Využijte slevy na vinařské pobyty a užijte si vinobraní na vlastní kůži.


Leave a Reply