Centrum reklamy

Za moravským vínem v sedle kola

by on Zář.07, 2014, under Cestování

Letní dovolená na kole na Jižní Moravě, to není jen víno a koupání. Jižní Morava je ráj cyklistů, kterým nabízí víc než 1200 kilometrů cyklostezek. Proč právě tato oblast přitahuje zraky cyklistů? Je to hlavně díky mírnému terénu, krásné krajině a mnoha zajímavým místům, které můžete v sedle kola navštívit. Slevové portály podporují cyklistické dovolené a v letních měsících nabízí mnoho slev na pobyty na Jižní Moravě. Pokud tedy nevíte, kam se s kolem na Jižní Moravu vypravit, rozhodně navštivte jejich stránky a inspirujte se.

Moravské vinařské stezky

Hlavním cílem projektu Moravské vinařské stezky bylo rozvinout turistiku v krajině vinohradů. Cíl byl splněn a cyklisté si tuto oblast velmi oblíbili. Moravské vinařské stezky se dělí podle oblastí na Znojemsko, Velkopavlovicko, Mikulovsko a Slovácko. Stezky vás provedou malebnou krajinou Jižní Moravy plnou útulných sklepních uliček, vinohradů, krásných vyhlídek a kulturních památek. Každá z oblastí nabízí jejím návštěvníkům něco jiného.

Co se skrývá ve sklepení mikulovského zámku?

Jedním z nejkrásněji situovaných míst v České republice je Mikulov. Centrum Mikulovské vinařské podoblasti ležící na okraji Chráněné krajinné oblasti Pálava je známé díky historickému jádru města a mnoha památkám. Na vaši dovolené na kole můžete v Mikulově navštívit například Dietrichsteinskou hrobku, věž na Kozím vrchu či zámek, v jehož útrobách najdeme jeden z největších sudů v Evropě. Výsledek tehdejší vrcholné řemeslné práce je starý 371 let a vejde se do něj 101 400 litrů vína. Sud nepoškodil ani požár v roce 1719 a řadí se svým objemem na osmé místo evropského žebříčku.

Z Mikulova vede nádherná cyklostezka protínající Nové Mlýny, která vás zavede k zříceninám hradu Děvičky a místu významných archeologických vykopávek v Dolních Věstonicích. Nové Mlýny tvoří soustava tří přehradních nádrží, které slouží jako ochrana před povodněmi, ale hojně je využívána i turisty jako místo vhodné ke koupání. Pokud jste milovníky cykloturistiky, slunce, vína a kulturních památek, Mikulovská krajina je tím správným místem pro vaši dovolenou. Využijte slevy na vinařské pobyty a poznejte krásy Mikulova!


Leave a Reply